بسم الله الرحمن الرحیم ***خوش آمدید*** وبسایت شهر آستانه علوی کاملا خودگران مدیریت میشود و تحت امر و اشراف هیچ نهاد و ارگانی نیست. مشتاقانه پذیرای انتقادات وپیشنهادات شما هستیم.

..:: قیمت کارشناسی بنیاد مستضعفان برای کارخانه قند بسیار بالاست/اجازه تضییع حقوق شازند در بحث عوارض آلایندگی را نمی دهیم::..

نوشته شده توسط حامد زمانی

کارخانه قند شازندعلی آقا زاده استاندار مرکزی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر در ایستگاه ریلی شهرستان شازند به میزان 2 کیلومتر و 200 متر، افزایش خط انجام شد.

افزایش 3.2 کیلومتر به خط ریلی شازند

وی افزود: با توجه به اینکه از قبل نیز به میزان 1 کیلومتر افزایش خط انجام شده بود، میزان 3.2 کیلومتر به خط ریلی شهرستان اضافه شد.
 

 


استاندار مرکزی با بیان اینکه این طرح با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد تومان به بهره برداری رسید اضافه کرد: این کار باعث سهولت در رفت و آمد قطارها و همچنین راحتی بیشتر مسافرین خواهد شد.

کلنگ زنی ساخت یکی از 5 خانه کوهنورد کشور در روستای سورانه

آقازاده همچنین گفت: کلنگ اجرایی خانه کوهنورد نیز در روستای سورانه نیز به زمین زده شد که یکی از 5 خانه کوهنورد کشور محسوب می شود.
 


وی عنوان کرد: کار اجرایی این خانه کوهنورد با زیر بنای 2 هزار متر مربع و با اعتبار بالغ بر 1 میلیارد تومان از سال 97 آغاز خواهد شد و طی دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار مرکزی همچنین در خصوص کارخانه قند شازند نیز بیان کرد: کارخانه قند ماهیت تاریخی و فرهنگی شهرستان شازند هست که برای راه اندازی آن اقدامات زیادی انجام شده است.

کارخانه قند باید حتما احیا شود و به هیچ وجه اجازه تغییر کاربری کارخانه را نخواهیم داد

آقازاده گفت: سرمایه گذارانی اعلام آمادگی کردند و مذاکراتی نیز با بنیاد مستضعفان انجام شده است اما یکی از مسائلی که وجود دارد، قیمت بالای کارشناسی که بنیاد مستضعفان اعلام کرده و یکی دیگر از موضوعات مطروحه ادامه کار کارخانه با همان کاربری سابق است.
 
 

 


وی با بیان اینکه کارخانه قند باید حتما احیا شود و به هیچ وجه اجازه تغییر کاربری کارخانه را نخواهیم داد افزود: این کارخانه علی رغم تولیدی که دارد، یک شناسنامه برای شهرستان شازند و استان مرکزی است که اگر مشکل قیمتی که وجود دارد رفع شود شاهد راه اندازی کارخانه خواهیم بود.

استاندار مرکزی بیان کرد: بنیاد مستضعفان قیمت کارشناسی را به گونه ای اعلام می کند تا کسی به دنبال خرید آن نباشد و گویا بنیاد مستضعفان قصد فروش کارخانه را ندارد که به بنیاد هم اعلام شده، قیمت کارخانه را بر مبنای کاربری کارخانه قرار دهد نه بر این مبنا که زمینی در مرکز شهر واقع شده است.

اگر قیمت کارشناسی بنیاد مستضعفان بالا باشد به نتیجه نخواهیم رسید

آقازاده با اشاره به اینکه اگر قیمت کارشناسی بنیاد مستضعفان بالا باشد به نتیجه نخواهیم رسید اظهار کرد: بعد از ایام دهه فجر با حضور فرماندار و نماینده مردم شازند با رئیس بنیاد مستضعفان کشور جلسه ای منعقد و در خصوص این مسائل تصمیم گیری خواهد شد.
 

 


وی در خصوص آلودگی شهرستان شازند تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که بر اساس حق و حقوق این شهرستان عوارض در نظر گرفته شده و پرداخت شود و در خصوص عوارض آلایندگی پالایشگاه نیز جلساتی منعقد شده است.

اجازه تضییع حقوق شازند در بحث عوارض آلایندگی را نمی دهیم

استاندار مرکزی عنوان کرد: قانون همیشه محل اتکاء ماست که در قانون به این موضوع توزیع حق عوارض آلایندگی اشاره شده است و ما بر اساس قانون اجازه نخواهیم داد حق مردم شازند ضایع شود.

آقازاده خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه چند ماهی از عدم پرداخت عوارض می گذرد و باعث مشکلاتی برای شهرداری و دهیاری ها شده است، تا قبل از پایان سال تکلیف این موضوع عوارض آلایندگی مشخص خواهد شد.
 
نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic