بسم الله الرحمن الرحیم ***خوش آمدید*** وبسایت شهر آستانه علوی کاملا خودگران مدیریت میشود و تحت امر و اشراف هیچ نهاد و ارگانی نیست. مشتاقانه پذیرای انتقادات وپیشنهادات شما هستیم.

..::تعهد سد کمال صالح در حوزه شهرستان شازند اجرایی نشده/سهم آب صنایع شازند از سد کاهش یابد::..

نوشته شده توسط حامد زمانی

به گزارش پایگاه خبری شازند ما، نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان و نماینده شازند در مجلس به همراه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و فرماندار شازند از مراحل و خطوط آبرسانی به شهرهای اراک و شازند و صنایع شهرستان بازدید کردند.
مهدی مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس در حاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت: امروز از خطوط انتقال آب سد کمال صالح به اراک، ایستگاه تصفیه آب و خود سد بازدیدی انجام شد.

وی افزود: موضوع آب یک مسئله چالش برانگیز در سالهای آینده است و خوشبختانه با توجه به ایجاد سد، در حال حاضر بحرانی نداریم اما قطعا باید برای سنوات آینده شهرهای اراک، شازند و منطقه فکری کرد.

 


نماینده مردم اراک در مجلس بیان کرد: ما به دنبال این هستیم که برای آینده سلسله اقداماتی را تعریف کرده و بعد از تشکیل کابینه، اولین جلسه را با وزیر جدید نیرو خواهیم داشت و دغدغه ها و مسائل را منتقل می کنیم .

علی ابراهیمی نماینده شازند نیز گفت: سد کمال صالح یکی از منابع مهم تامین آب شرب شهرهای اراک، شازند، هندودر، آستانه و تعدادی از روستاهای اطراف است.
 


وی با اشاره به اینکه شهرستان شازند با توجه به موقعیتی که دارد می تواند در تامین آب شرب شهرهای اراک و شازند، بسیار موثر باشد تصریح کرد:  متاسفانه تعهد سد در حوزه شهرستان شازند اجرایی نشده که پیگیری هایی را در خصوص رفع مشکل آبرسانی به 42 روستای منطقه و سه شهر شازند، آستانه و هندودر که در تعهد آب منطقه ای بوده انجام خواهیم داد.

نماینده مردم شازند عنوان کرد:  در خصوص مشکل پسماند برخی روستا که نزدیک سد هستند نیز رایزنی ها و صحبتهایی انجام شده و در دستور کار و رسیدگی مرتفع شدن است؛ شازند به لحاظ اینکه در حوزه آبریز شمال و جنوب قرار گرفته از جمله شهرستان های حائز اهمیت است.
 
میرزایی فرماندار شازند نیز گفت: از جمله موضوعاتی که در بحث سد کمال صالح مطرح هست، یکی آب 42 روستای منطقه است که قرار بر آبرسانی به آنها بوده ولی هنوز اتفاقی در این خصوص نیفتاده است.
 
وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات، ورود و نزدیکی پسماند برخی روستاها به سد هست که باید مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد و همچنین وجود معدن سیلیس در این منطقه و در نزدیکی سد، خطرناک است.
 
فرماندار شازند خاطر نشان کرد: با توجه به صحبتهای انجام شده در صورت امکان بودجه ای در نظر گرفته شود تا از فاضلاب شهرهای شازند، مهاجران و آستانه برای صنایع استفاده شود و از سهم آب صنایع که از این سد استفاده می کنند کمتر شود.
 
آمره مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی نیز بیان کرد: طی بازدید که نمایندگان شهرستانهای اراک، خنداب، کمیجان و شازند از خطوط انتقال آب سد داشتند مقرر شد که اقدامات لازم جهت تکمیل خط انتقال رینگ شمالی و جنوبی شهر اراک انجام و اعتبار مورد نیاز تخصیص داده شود.

وی با اشاره به اینکه سد کمال صالح با توجه به بارشهای خوب امسال، سر ریز داشته است بیان کرد: سد کمال صالح یک سد مهم، حساس و حیاتی است برای شهرستان شازند و اراک است و نیاز هست که شهروندان در صرفه جویی مصرف آب تمام تلاش خود را داشته باشند.

سد کمال صالح در ۴۵ کیلومتری جنوب شازند در استان مرکزی و درست در محل ادغام رودخانه های تیره و رودخانه روستای حسن اباد واقع شده ‌است. این سد از نوع سنگریزه ای بوده که حجم ذخیره آب در این سد ۱۱۰ میلیون مترمکعب است.
 
انتهای پیام/ن
نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic